Shtëpi ShowBiz Si duket sot Taulanti i vogël që kërkonte një motër?

Si duket sot Taulanti i vogël që kërkonte një motër?

Shperndaje në Facebook.

Filmi shqiptar “Taulanti kërkon një motër”, është një nga më të njohurit e prodhimeve të Kinostudios.

Shumë nga fëmijët personazhe në filmat shqiptarë, që u bënë aktorë të vegjël falë drejtimit të regjisores Xhanfize Keko, nuk e vijuan më rrugën e aktrimit.

Një prej tyre është edhe Donald Kokona, djali që dikur luante Taulantin, si fëmija i aktores Yllka Mujo dhe Viktor Zhustit.

Jemi të gjithë të një mendje që ishte një nga filmat më të famshëm shqiptar dhe një ndër rolet më të bukura të fëmijëve.

Shikoni në foton pasardhëse sa është rritur Donaldi, a mendoni se vazhdon të ngjajë pak me Taulantin?