Shtëpi Lajme Si mundet që ky lëng i thjeshtë të shkatërrojë tërësisht kristalet e...

Si mundet që ky lëng i thjeshtë të shkatërrojë tërësisht kristalet e acidit urik? (Receta e plotë)

Shperndaje në Facebook.

Acidi urik zakonisht shpërndahet në gjak dhe veshkat e eliminojnë atë përmes urinës. Por një studim ka treguar se nivelet e acidit urik në trup rriten me konsumimin e shumë ushqimeve acidike dhe kjo shkakton gjithashtu kristalizimin e acidit urik dhe si rrjedhojë dhimbjet.

Por për fat të mirë ka një përbërës natyral që ka aftësinë për të eliminuar kristalizimin e acidit uric. Është një pije shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. Përbërësit që ju nevojitet janë të lehta për t’u gjetur.

Ju vetëm ndiqni udhëzimet e mëposhtme.

Përbërësit:
1 kastravec
1 fetë limoni
2 gjethe selino
Pak xhenxhefil

Përgatitja:

Hapi i parë është të lani kastravecin, limonin dhe selinonë. Pastaj prini kastravecat dhe selinonë në feta. Prijeni limonin në gjysmë dhe merrni vetëm një fetë. Në një blender shtoni të gjithë përbërësit.

Këtë pije duhet ta pini 1-2 herë çdo ditë, derisa të vini re përmirësime