Shtëpi Lajme Stoke – Arsenal, vlerësimi i lojtarëve, katastrofë për Shaqirin e Xhakën (Foto)

Stoke – Arsenal, vlerësimi i lojtarëve, katastrofë për Shaqirin e Xhakën (Foto)

Shperndaje në Facebook.


Alex Oxlade-Chamberlain dhe portieri Jack Butland, ja vlerësuar si dy më të mirët në sfidën mes Arsenalit e Stoke City, ku triumfuan këta të fundit 1:0.
Stoke City e ka mposhtur 1:0 Arsenalin në xhiron e dytë në Premierligë. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi i transferuari nga Paris Saint Germaini, Jese Rodriguez, i cili debutoi në mënyrën më të mirë në Premierligë.

Xherdan Shaqiri ishte i pafat, pasi u lëndua në minutën e 25’të dhe ende nuk dihet nëse bëhet fjalë për diçka serioze.

Ndërsa Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka ishin titullarë për Arsenalin, ky i fundit u largua nga loja në minutën e 79’të, duke lëshuar vendin për Alex Iwobin.

Xhaka e Shaqiri nuk lanë gjurmë në këtë ndeshje, derisa Mustafi ishte një ndër më të mirët për “Topçinjtë”, shkruan Gazeta Express.

Ja vlerësimi i lojtarëve: