Shtëpi Video Të shtëna me armë në kompleksin e Kongresit amerikan në Uashington

Të shtëna me armë në kompleksin e Kongresit amerikan në Uashington

Shperndaje në Facebook.

kong


Policia dhe zjarrfikësit në Uashington D.C. po reagojnë pas raportimeve për të shtëna në qendrën e vizitorëve në kompleksin e Kongresit amerikan, raporton Washington Post.
Një email i dërguar stafit të Senatit amerikan thotë se “janë raportuar të shtëna me armë”, ndërsa punonjësit janë këshilluar të qëndrojnë brenda në ndonjë vend të sigurt, transmeton Gazetain.

Sulmuesi është kapur, ndërsa një oficer i policisë është plagosur, kanë bërë të ditur autoritetet.