Shtëpi Lajme Tërmeti godet Greqinë

Tërmeti godet Greqinë

Shperndaje në Facebook.

lajmi-i-fundit_1475052793-4118922.png

Një tërmet 5 shkallë Rihter e ka goditur sot bregdetin grek, rreth 34 kilometra në jugperëndim të Kalamantas.
Lajmi është bërë i ditur nga Shërbimi Gjeologjik Amerikan, transmeton Express.

“Nuk është raportuar për dëme… natyrisht që fëmijët ndodhen jashtë në oborre të shkollave,” kështu ka thënë për Reuters kryetari Kalamanta, Panayiotis Nikas.

Tërmeti e ka pasur epiqendrën rreth 10 kilometra thellësi dhe ka ndodhur në orën 10:17./Express/