Shtëpi Lajme The Sun zbulon skuadrën favorite për ta transferuar Verrattin (Foto)

The Sun zbulon skuadrën favorite për ta transferuar Verrattin (Foto)

Shperndaje në Facebook.

Sipas tabloidit britanik, The Sun, Barcelona është favorite për ta transferuar Marco Verratti nga PSG
E ardhmja e Marco Verratti do të jetë një nga temat më të nxehta të kësaj vere. Reprezentuesi italian pritet të largohet nga PSG-, derisa shumë skuadra janë hedhur në sulm që ta transferojnë.

Por, sipas The Sun, Barcelona është favorite për ta transferuar Verrattin për 75 milionë euro, përcjell Express. Sipas tabloidit britanik, Verrattin do të përshtatej në sistemin e Barcelonës.

Përveç Barcelonës, Verratti kërkohet nga Interi, Juventusi dhe Chelsea, /Express/