Shtëpi Sport Tragjike/ Usain Bolt humb karrierën e ndritur në dhimbje tmerruese

Tragjike/ Usain Bolt humb karrierën e ndritur në dhimbje tmerruese

Shperndaje në Facebook.

Xhamajkani Usain Bolt e ka mbyllur karrierën e tij në mënyrën më zhgënjyese për fansat.“Njeriu i erës” ka mbetur i dëmtuar në Londër, në garën e 400 metrave në kompeticionin e Botërorit të Atletikës.Rekordmeni ka dëmtuar gjurin duke mbetur kështu pas dhe duke humbur mundësinë e marrjes së një medaljeje.Ka qenë atlet i ri nga Britania e Madhe ai ka triumfuar në garë.

VIDEO