Shtëpi Video Vogëlushi 11-vjeçar po vdes, por jo edhe ëndrra e tij (Foto/Video)

Vogëlushi 11-vjeçar po vdes, por jo edhe ëndrra e tij (Foto/Video)

Shperndaje në Facebook.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bristol të Britanisë, ku një shqiptar mendohet të ketë goditur me thikë një 41-vjeçar dhe më pas është larguar duke e lënë burrin në gjendje të rëndë.

Por një infermiere, e cila ishte jashtë orarit të punës është treguar heroinë e kësaj ngjarje. Menjëherë sapo e pa burrin të gjakosur të shtrirë përdhe ajo i ka dhënë ndihmën e parë deri në momentin që ka ardhur ambulanca.

Lajmi është transmetuar edhe nga Dailymail, por edhe pse nuk ka dhënë emra konkretë, Jeta Osh Qef raporton se bëhet fjalë për dy shqiptarë.

Dëshmitarët kanë thënë se burri nuk merrte frymë, por përpjekja e infermieres e riktheu në jetë atë. Kur infermierja u falenderua për gjestin e saj ajo u shpreh se çdokush bën detyrën e vet. I dyshuar është shqiptari Kozma Dhaskali 32 vjeç i cili mendohet se do të dalë në gjykatën e Bristolit nën akuzën “tentativë vrasjeje”.

Sipas Bristol Post, Kozma Dhaskali ka goditur me thikë shqiptarin 41-vjeçar Edmond Sinanaj. Në gjykatë Dhaskali e ka pranuar se e ka goditur me thikë, por jo që ka tentuar ta vriste.

1-213-634x358