Shtëpi Lajme Wenger, egjeli i Tottenhamit (Foto)

Wenger, egjeli i Tottenhamit (Foto)

Shperndaje në Facebook.

wenger_1478335246-822764

Arsen Wenger, menaxheri i Arsenalit, ka statistika shumë të mira në përballjet me rivalin e qyteti, Tottenham

Arsenal dhe Tottenham do të përballen nesër në Emirates, nga ora 13:00, në kuadër të xhiros së njëmbëdhjetë të Premierligës.

Deri më tani këto dy skuadra janë përballur 191 herë. Arsenali ka fituar 80 ndeshje, derisa Spurs ka triumfuar në 61 takime. 50 ndeshje kanë përfunduar baras, shkruan Express.

Kurse, Arsen Wenger, prej kohës kur e drejton Arsenalitn, ka luajtur 48 ndeshje ndaj Tottenhamit. Ai ka fituar 22 prej tyre, ka vetëm 7 humbje, derisa kanë barazuar 19 herë /Express/