Shtëpi Lajme Wenger në konferencë, flet për akuzat ndaj Xhakës (Foto)

Wenger në konferencë, flet për akuzat ndaj Xhakës (Foto)

Shperndaje në Facebook.

Arsen Wenger, trajneri i Arsenalit, ka pasur një bisedë sy më sy me Granit Xhakën, i cili u akuzua për racizëm

Granit Xhaka, ylli i Arsenalit, e ka pasur një takim me trajnerin francez, Arsen Wenger pas akuzave se ka fyer në baza racore një punonjës në Aeroportin Heathrow.

Strategu francez ka bërë të ditur se ylli kosovar i ka mohuar këto akuza dhe se ndihet krejtësisht i pafajshëm.

“Xhaka e ka mohuar incidentin në Heathrow. Kam folur me Granitin në lidhje këtë dhe ai e ka mohuar incidentin”, ka deklaruar Wenger në konferencën për media, përcjell Express

Wenger ka folur edhe për kartonin e kuq që Granit Xhaka e mori në ndeshje e fundjavës ndaj Burnleyt.

“Unë nuk mendoj se ai donte të lëndonte dikë. Kemi humbur Granitin për katër ndeshje tani në një moment të rëndësishëm të sezonit”, ka deklaruar Wenger, i cili ka lavdëruar Granitin pëër sjellje të mira.

“Unë mund të flas vetëm për atë që unë kam parë te Graniti që nga fillimi, ai ka një qëndrim fantastik në baza ditore, sepse ndonjëherë ju nuk e dini se si lojtarët sillen”, ka theksuar ai.

“Por, ai ka qenë absolutisht i mrekullueshme me përkushtim e fokus, Ne kurrë nuk kanë pasur diçka të keqe për të”, ka theksuar ai. /Express/