Shtëpi Lajme Zgjedh Sarandën për pushime, por diçka e bën të pendohet

Zgjedh Sarandën për pushime, por diçka e bën të pendohet

Shperndaje në Facebook.

joqq

Të nisesh për pushime në Sarandë e të “përfundosh” në Greqi, sigurisht në mënyrë figurative. Një djalë ka zgjedhur Sarandën për të pushuar, por duket se është penduar për këtë zgjedhje. E nëse dikush nuk e ka bezdi nëse në qytetin shqiptar flitet më shumë greqisht se shqip, për këtë djalë është krejt e kundërta. Atë e shqetëson fakti se në plazh, apo në shëtitore flitet greqisht. Dhe kjo jo vetëm nga të huajt, por nga vetë vendasit. Më poshtë shqetësimi i djalit:
Prsh JOQ! Jam me pushime ne Sarande, por me duket vetja si ne ndonje qytet bregdetar apo ishull te Greqise… Shpresoja me te vertete me gjithe zemer qe te ishin turiste greke, por jo… Jane femije e prinder shqiptare qe flasin vetem greqisht, vetem rralle ndonje fjale shqip.. Kudo vetem gjuha greke, ne plazh, shetitore.. Se kuptoj kete fenomen 🙁

Shume gje e shemtuar