Shtëpi Video Zjarr masiv në Dubai pranë Burj Khalifa (VIDEO)

Zjarr masiv në Dubai pranë Burj Khalifa (VIDEO)

Shperndaje në Facebook.


Një zjarr masiv ka përfshirë një ndërtesë në Dubai pranë gradaçelës më të lartë në botë, Bujr Khalifa.

Zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Shkaku i zjarrit është ende i paqartë.

Zjarri shpërtheu në Dubai gjatë përgatitjeve për festimet për Vitin e Ri.

Banorët janë evakuuar nga ndertesa, por nuk dihet akoma nëse ka viktima apo jo.

Turma njerëzish janë mbledhur për të parë ngjarjen.

Zjarri mendohet të ketë përfshirë pjesën më të madhe të ndërtesës, ku ka më shumë se 60 dyqane dhe një hotel luksoz me 5 yje.

Qeveria e Dubait deklaroi se zjarri kishte nisur në katin e 20 të ndërtesës.
burjkhal