Shtëpi Lajme Zyrtare: Simeone merr një shqiptar në skuadër (Foto)

Zyrtare: Simeone merr një shqiptar në skuadër (Foto)

Shperndaje në Facebook.

simone_1480505218-8287590

Diego Dimeone, trajneri i Atletco Madridit, ka ftuar në skuadrën e parë futbollisten shqiptar, Keidi Bare

Trajneri i Atletco Madridit, Diego Simone ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e sotme ndaj Guijuelo, e cila do të luhet nga ora 21:00, në kuadër të Copa del Rey, shkruan Express.

Në mesin e të ftuarave është edhe futbollisten shqiptar, Keidi Bare, i cili aktivizohet me ekipin B të Altietico Madridit. Kështu, anëtari i Shqipërisë U21 do ta ketë rastin të debutoj me ekipin e parë të Atleticos.

Bare është transferuar në Atletico në vitin 2013 nga ekipi Apolonia Fier. Në këtë sezon Bare ka luajtur 9 ndeshje me Atleticon B duke realizuar dhe 1 gol. /Express/