Shtëpi Kuriozitete Zyrtare: Tronditet Leo Messi, merr goditje të rëndë nga FIFA!

Zyrtare: Tronditet Leo Messi, merr goditje të rëndë nga FIFA!

Shperndaje në Facebook.

Leo Messi ka marrë një dënim të rëndë nga FIFA.Pasi ofendoi një gjyqtar në fundin e ndeshjes Argjentina – Kili të premten e kaluar, Messi është dënuar nga FIFA me 4 ndeshje mos-lojë, transmeton Gazeta BlicKapiteni i Argjentinës nuk do të luajë sonte mbrëma ndaj Bolivisë, kundër Uruguait më 31 gusht, ndaj Venezuelës më 5 shtator dhe ndaj Perus më 5 tetor.2 orë më parë “Messi i ka këputur këmbët Argjentinës” (FOTO) Messi është dënuar shkaku i fyerjeve dhe komenteve që bëri në drejtim të njërit prej asistentëve të ndeshjes Argjentina – Kili, pasi theu kodin disiplinor të FIFA-s.Ky vendim është marrë nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s, derisa sot FIFA ka informuar Federatën e Futbollit të Argjentinës dhe yllin e Barcelonës. /Gazeta Blic/